Lions Club Lodz

W ZOO jest super!

W dniu 13 sierpnia 2019 roku członkowie Lions Club Łódź zorganizowali wycieczkę do ZOO w Borysewie dla 52 dzieci z domów dziecka i pogotowi opiekuńczych w Łodzi. Dzieci oprócz zwiedzania ZOO uczestniczyły w lekcji przyrodniczej, odbyły wycieczkę kolejką i bawiły się w figloraju.

O tym, że w ZOO jest super, wie każde małe i duże dziecko. My również mogliśmy się o tym przekonać wraz z dziećmi z domów dziecka i pogotowi opiekuńczych w Łodzi.
Za sprawą niesamowitych darczyńców z Lions Club Łódź, 13 sierpnia autokar pełen roześmianych dzieci wyruszył do Borysewa, gdzie na 52 podróżników przez wejściem do ZOO czekała Pani Kasia. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o zasadach panujących na terenie zamieszkiwanym przez zwierzęta i ruszyliśmy na spotkanie m.in. z: białym tygrysem Aronem, żyrafą Tymonem, białymi lwami: Azirą i Sahimem oraz wieloma innymi wspaniałymi zwierzętami.
Podczas lekcji przyrodniczej, dzieci mogły dotykać żółwia, jeża oraz agamę i dowiedzieć się dużej ilości ciekawostek na ich temat, np. żółw nie je sałaty i kapusty.
Po obiedzie były kolejne atrakcje, maluchy jak prawdziwi kowboje jeździły na kucyku i szalały w figloraju, a młodzież krzyczała z emocji jadąc kolejką górską w kinie 7D.
Deserem na koniec pobytu w Borysewie była wycieczka kolejką po caaaaaaaaaaaaaałym ZOO.
Dziękujemy pięknie za wspaniałą wycieczkę. smiley
Zdradzimy w sekrecie, że w drodze powrotnej do placówek dzieci pozasypiały uśmiechnięte w autokarze.

Pokaz filmowy dla dzieci

W dniu 3 lipca 2019 roku Lions Club Łódź oraz Kino Helios Sukcesja zorganizowali pokazy filmowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Trzy różne filmy na pięciu seansach obejrzało prawie 400 dzieci. Każde dziecko na salę kinową weszło z popcornem i colą.


On July 3, 2019, the Lions Club - Łódź and the Helios Cinema Network organized film screenings for children from orphanages and foster families. Fairy tale or movie was watched by almost 400 children. Every child entered the cinema room with popcorn and coke.