Podsumowanie dokonań w świątecznej atmosferze

Spotkanie wigilijne Klubu Lions Łodź oprócz ciepłej i świątecznej atmosfery było również okazją do posumowania działań, które Klub zrealizował w roku 2018. A było ich nie mało, wśród nich m.in:

1. Przekazanie jednemu z wychowanków domu dziecka kompletnie wyremontowanego mieszkania.
  2. Zorganizowanie obchodów Dnia Dziecka na terenie Teatru Muzycznego, w którym wzięło udział ponad 400 wychowanków ze wszystkich Domów Dziecka w Łodzi.
  3. Udzielenie pomocy finansowej w wysokości 750 zł miesięcznie w okresie od czerwca do września niezbędnej do ukończenia studiów dziennych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi wychowankowi z rodziny zastępczej.
  4. Sponsorowanie wyjazdu na kolonie letnie do miejscowości Borne Sulinowo nad jeziorem Pile dla czterech wychowanków łódzkich Domów Dziecka.
  5. Rozpoczęcie dużego projektu lekarskich badań profilaktycznych skierowanych do dzieci z łódzkich Domów Dziecka. Pierwsze przeprowadzone badania dotyczyły oceny klinicznej budowy ciała pod względem ewentualnych wad postawy oraz badania wad chirurgicznych (przepukliny, stulejki, niezstąpione jądra). Badania te obejmą wszystkie dzieci w wieku od 8 do 12 lat i będą kontynuowane również w latach następnych.

The Christmas Eve meeting of the Lions Lodz Club, apart from the warm and festive atmosphere, was also an opportunity to summarize the activities that the Club carried out in 2018. The most important of them include:

1. Handing over a completely renovated apartment to one of the foster children's homes.
  2. Organizing the celebration of Children's Day at the Musical Theater, in which over 400 children from all orphanages in Lodz took part.
  3. Granting financial aid in the amount of PLN 750 per month in the period from June to September necessary for completing full-time studies at the Medical University of Lodz to a foster-care foster child.
  4. Sponsoring a trip to a summer camp to Borne Sulinowo at Lake Pile for four foster children from Łódź Orphanages.
  5. Launch of a large project of medical preventive examinations directed to children from Łódź Orphanages. The first studies concerned clinical assessment of body structure in terms of possible postural defects and examination of surgical defects (hernia, phimosis, undescended testes). These tests will cover all children between the ages of 8 and 12 years and will continue also in the following years