W ZOO jest super!

W dniu 13 sierpnia 2019 roku członkowie Lions Club Łódź zorganizowali wycieczkę do ZOO w Borysewie dla 52 dzieci z domów dziecka i pogotowi opiekuńczych w Łodzi. Dzieci oprócz zwiedzania ZOO uczestniczyły w lekcji przyrodniczej, odbyły wycieczkę kolejką i bawiły się w figloraju.

O tym, że w ZOO jest super, wie każde małe i duże dziecko. My również mogliśmy się o tym przekonać wraz z dziećmi z domów dziecka i pogotowi opiekuńczych w Łodzi.
Za sprawą niesamowitych darczyńców z Lions Club Łódź, 13 sierpnia autokar pełen roześmianych dzieci wyruszył do Borysewa, gdzie na 52 podróżników przez wejściem do ZOO czekała Pani Kasia. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o zasadach panujących na terenie zamieszkiwanym przez zwierzęta i ruszyliśmy na spotkanie m.in. z: białym tygrysem Aronem, żyrafą Tymonem, białymi lwami: Azirą i Sahimem oraz wieloma innymi wspaniałymi zwierzętami.
Podczas lekcji przyrodniczej, dzieci mogły dotykać żółwia, jeża oraz agamę i dowiedzieć się dużej ilości ciekawostek na ich temat, np. żółw nie je sałaty i kapusty.
Po obiedzie były kolejne atrakcje, maluchy jak prawdziwi kowboje jeździły na kucyku i szalały w figloraju, a młodzież krzyczała z emocji jadąc kolejką górską w kinie 7D.
Deserem na koniec pobytu w Borysewie była wycieczka kolejką po caaaaaaaaaaaaaałym ZOO.
Dziękujemy pięknie za wspaniałą wycieczkę. smiley
Zdradzimy w sekrecie, że w drodze powrotnej do placówek dzieci pozasypiały uśmiechnięte w autokarze.