Badania profilaktyczne łódzkich dzieci

Informujemy z wielką satysfakcją, że Lions Club Łódź rozpoczął projekt lekarskich badań profilaktycznych skierowany do dzieci z łódzkich Domów Dziecka.

Pomysłodawcą badań jest nasz kolega klubowy dr n. med. Jerzy Kociuga.

Badania rozpoczęły sie w dniu 16 listopada 2018 r. i dotyczyły oceny klinicznej budowy ciała pod względem ewentualnych wad postawy - prowadzący badania dr med. Jerzy Kociuga oraz badania wad chirurgicznych (przepukliny, stulejki, niezstąpione jądra) prowadzone przez członka naszego Klubu prof. dr hab. n. med. Jerzego Niedzielskiego.

Ponadto Lions Club - Łódź uzgodnił z Centralnym Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi badania i leczenie stomatologiczne dzieci oraz ustalamy harmonogram badań okulistycznych i laryngologicznych.

Lions Club Łódź przeprowadził również wstępne rozmowy z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie zostaną przeprowadzone badania kardiologiczne i endokrynologiczne.

We would like to inform with great satisfaction that Lions Club Łódź has started a project of preventive medical check-ups addressed to children from Łódź Orphanages.

The initiator of the project is our club colleague dr n. med. Jerzy Kociuga.

Medical examinations started on 16th of November 2018 and concerned the clinical evaluation of body structure for possible defects of posture - conducted by dr n. med. Jerzy Kociuga and examination of surgical defects (hernia, phimosis, undescended testicles) conducted by a member of our Club prof. dr hab. n. med. Jerzy Niedzielski.

In addition, Lions Club - Łódź have coordinated dental examination and treatment with the Central Clinical Hospital of the Medical University of Lodz and set a schedule for ophthalmologic and laryngological examinations.

Lions Club Łódź also conducted preliminary talks with Polish Mother's Memorial Hospital Research Institute where cardiological and endocrinological examinations will be carried out.