400 uradowanych dzieci

W dniu 1 czerwca 2022 roku Lions Club - Łódź zorganizował obchody Dnia Dziecka dla wszystkich wychowanków łódzkich domów dziecka oraz dzieci ukraińskich przebywających w tych domach. W spotkaniu, które odbyło sie na terenie Sport Areny wzięło udział ponad 400 dzieci.

Dzięki naszym staraniom i hojności sponsorów program tego wydarzenia obejmował m.in. transport dzieci na tereny kompleksu Sport Areny oraz następujące atrakcje:

• zabawy plastyczne i sportowe, malowanie twarzy, fotobudka  oraz ściankę wspinaczkową,
  • pokazy samochodu solarnego oraz pojazdów "na kropelkę",
  • pokazy driftu samochodowego i wyścigu go-kartów,
  • pokazy doświadczeń chemicznych,
  • symulatory jazdy samochodem,
  • robotyka - budowanie z klocków Lego
  • pokazy udzielania pierwszej pomocy,
  • występ zespołu muzycznego.

Ponadto w czasie trwania wydarzenia dzieci korzystały z poczęstunku w postaci kanapek, kiełbasek z grilla, chłodnych napojów, słodkich przekąsek oraz lodów i cukrowej waty. Dodatkowo każde dziecko otrzymało w prezencie plecak wypełniony zeszytami.

On June 1, 2022, Lions Club - Łódź organized a Children's Day celebration for all pupils from Łódź orphanages and Ukrainian children staying in these homes. Over 400 children took part in the meeting, which took place at the Sport Arena.

Thanks to our efforts and the generosity of sponsors, the program of this event included, among others transport of children to the premises of the Sport Arena complex and the following attractions:

• art and sports games, face painting, photo booth and climbing wall,
  • demonstrations of a solar car and "droplets" vehicles,
  • car drift and go-kart race shows,
  • demonstrations of chemical experiments,
  • car driving simulators,
  • robotics - building with Lego bricks
  • first aid demonstrations,
  • performance of a musical group.

In addition, during the event, children enjoyed sandwiches, grilled sausages, cold drinks, sweet snacks, ice cream and cotton candy. In addition, each child received a backpack filled with notebooks as a gift.