Badania profilaktyczne łódzkich dzieci - kontynuacja

Lions Club Łódź kontynuuje profilaktyczne badania lekarskie skierowanie do wszystkich dzieci z łódzkich Domów Dziecka. W dniu 16 stycznia 2019 r. nasi koledzy klubowi prof. dr hab. n. med. Jerzy Niedzielski oraz dr n. med. Jerzy Kociuga przeprowadzili badania kolejnej grupy dzieci.

Badania dotyczyły wad chirurgicznych: przepukliny, stulejki, niezstąpione jądra (Jerzy Niedzielski - przebadano 50 dzieci) i oceny klinicznej budowy ciała pod względem ewentualnych wad postawy (Jerzy Kociuga - przebadano 37 dzieci).

The Lions Club Lodz continues preventive medical check-up addressed to children from Łódź Children's Orphanages is continuued. On January 16, our club colleagues Prof PhD. Jerzy Niedzielski and MD. Jerzy Kociuga conducted research on another group of children. The research concerned the examination of surgical defects: hernias, phimosis, undescended testes (Jerzy Niedzielski - 50 children were examined) and the clinical assessment of body structure in terms of possible postural defects (Jerzy Kociuga - 37 children were examined).